Citat:
Ursprungligen postat av
PAC12
JO Waldner....vem har sagt att ping- pong ar en idrott?
Forrest Gump?
Dryga miljarden kineser.
Med tanke på att Stellan Bengtsson nu är med på listan (plats 61) fruktar jag att Kjell Johansson trots allt inte kommer med, vilket jag i så fall tycker är mycket underligt. Men jag hoppas att han rankas högre istället, vilket kanske inte är helt uteslutet.
Citat:
Ursprungligen postat av apelsinhimlen
Många på Flashback bryr sig och så hade det även blivit om en Flashbackare gjort sin egen topplista med 150 svenska idrottare.
Förmodligen, men tror du inte att en och annan som läser DN:s sportsidor bryr sig också? DN hade drygt 800 000 läsare i januari förra året:
http://www.dn.se/ekonomi/dagens-nyheter-vinnare-pa-tuff-tidningsmarknad/
Fånigt med detta gnällande på listan som sådan. Det är väl roligt med listor, ju längre desto bättre. Att man inte håller med är en annan sak.
Jag är inte så intresserad av hockey. Hur ställer sig folk till att Salming hamnade på plats 60? För lågt?