Citat:
Ursprungligen postat av
nie
Det är en sak om känns märklig. Det finns ju folk nu som avlyssnat hela orten och inget har då lagts fram som visar på att hon är en totalt psykopatisk person. Borde det inte ha märkts om hon var psykopat. Eller blev hon psykopat just i år kring midsommar?
Nu har jag inte googlat,utan pratar av egen erfarenhet: En nära släkting till mej har diagnos psykopat. Han har accepterat sin diagnos,som fått honom att framstå som ett monster.
Enl. honom saknar han fullständigt empati... men det gör han INTE enl mej. Han kan bära sej hur sjukt åt som helst,mot människor som sviker. Djuren är hans hela värld. Hundar,katter,lamm.hästar. Han ömkar för alla djur,samtidigt som han stryper folk med cykelkedja...Därför kan jag känna lite hur Jonna tänkt..
Denna nära släkting är min älskade lillebror som avled för några år sen...