Citat:
Ursprungligen postat av
Herr-Pump
Var fräsch. Ska också till London om ett par veckor. Vad ligger priserna på i CP:s shop? Samma som på hemsidan eller är det liknande priser som till exempel Terrace eller engelska nätbutiker?
Punden har gått upp igen nu så skulle säga att det mesta var ganska dyrt överlag nu igen.Men inne på CP´s butik så var priserna densamma som på deras hemsida. Men jag betalar hellre några hundralappar extra för att känna grejerna på plats och testa kläderna "in-store". Sen är jag en sån som aldrig köpt kläder på nätet heller utan köper alltid när jag är utomlands. London åker jag till minst två gånger om året till exempel.
Hamburg skorna som alla skriver om här inne var grymt poppis i butikerna i London verkligen. För min del blev det ett par "Match Play" i snakeskin istället.