Var för ett tag sen men ändå:
En tjejkompis till mig fyllde år så jag och några gemensamma kompisar till henne var uppe på hennes övervåning. det slutade med att jag var redigt full och låg på golvet mer eller mindre medvetslös och jag har rätt mycket minnesluckor. men då öpnade hon som fyllde år min väska och tog fram min on the run lila marker och stoppade den i min mun, galen som jag är bet jag av den i mitten utan tvekan och fick lila ink i hela ansiktet och käften. Det mesta förutom det på läpparna gick bort så det såg ut som att jag frös rätt mycket. Efter det så spydde jag från hennes balkong ner på deras två bilar och däckade i hennes säng.
Med det lilla jag mindes dagen efter skämdes jag ögonen ur mig och drog innan de andra vaknat, men ringde sen och träffade henne och bad om ursäkt då hon smått irriterat berättade hur hon var tvungen att tvätta bilarna som hade nån lilanyanserad sörja på sig innan hennes föräldrar kom hem.
vi är vänner än idag och hon gav mig en ny marker på min senaste födelsedag, då hon hade suttit med en av mina markers på en sandlåda(sånadär vid pendeltågsstationer med sand ifall det blir is som de lägger på perongen) hon satt med den och bara pumpade allt rätt ut på lådan och så kletade hon ut det till ordet fågel(kanske kvar än idag? station: solna)
Juste!! sen när jag kom hem efter denna "födelsedagsfest" så skulle jag duscha och som vanligt så kollar man i spegeln att alla muskler sitter där de ska

så märker jag att jag har från halsen ner till skinkorna, en ringlande lila text

och underarmarna fullklottrade med nånting och armarna hade jag haft under mig när jag sov så det vita motivet på min tröja hade lite blå/lila design sen.