Citat:
Ursprungligen postat av
tgv23000
Låga räntor och stor bostadsbrist eldar på och någon förändring ej i sikte. De som bara för några år sedan investerade i borätt i Stockholm har gjort lysande affär! Senaste räntesänkningen kommer att vara gynnsamt för låntagarna under lång tid framöver! De bittra som sitter i hyresrätter ute i förorterna är förlorarna!
Ditt arroganta bekräftelsebehov är ju direkt sjukligt. Vad beror det på?
Du säger att du bokat/äger flera lägenheter som du ska sälja vidare. Har du varit ärlig med om att du tänkt sälja av dem direkt, eller kör du en fuling och hoppas komma undan med det? Eller försöker du smyga obemärkt förbi utan att det ska ses som näringsverksamhet?
Någon slags stress verkar definitivt tynga dig i alla fall. Om det nu inte är så enkelt att det är du som sitter i en HR i förorten och önskar att du hade råd, men blir nekad på grund av din halvtidstjänst.
I vilket fall som helst så kanske du kunde försöka sluta med dina repetitiva och otrevliga inlägg, så kan vi återfå en trevlig ton i tråden?