2013-11-06, 14:38
  #2401
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av thaiman
Detta ovan måste tangera vm i dum.
Att först gå in och tro att en halvtimmar Thaimassage kostar två hundra? Bara detta är fel nr 1 vidare visa hela leken,alltså sexhundra? Fel nummer två,vill du må bra på en salong får det växa fram,vill du som du gjorde nu,ja då kostar det skjortan,alltså tre fel på två saker,inte illa


Kan säga att man lär sig av sina misstag. Var tredje massagebesöket någonsin, så var första gången jag hamnade i denna situation. Men, nu vet jag.
Citera
2013-11-06, 19:12
  #2402
Medlem
Tillbaka efter ett par veckors paus!
2 Besök på 2 dagar:

Salong 1. Då jag inte är innanför tullarna alltför ofta så blev det en för mig ny salong när jag väll hade ärenden i stan! Plingar på dörren en nätt tjej öppnar ser ok ut, sedvanlig rutin i ett stort rum med tända ljus. Samma tjej kommer in o påbörjar massagen, känns bra lagom hård massage genom hela bakstycket av kroppen, inte mycket till snudd dock men vid vändning kommer frågan ganska fort, hon erbjuder allt men inte för den peng jag är villig att ge (1k)jag står på mig, men hon ska höra med en annan tjej In kommer en tyvärr äldre tjej men ändå nätt liten sak så va fan nu åker vi.

Lite pill o sug på krabaten så vaknar han upp, när hon väl kliver på så märker jag att hon verkar jävligt kåt, det är nästan så hon inte vill rida för då går det för henne. Detta va riktigt jävla nice, man blir ju ännu kåtare av att se henne njuta, under akten så hejdar hon mig ibland för att hämta andan inte ofta detta händer... så efter ett antal ställningar så skjuter jag av salvan! Avtvättning & dusch, lite tråkigt dock att inget efter inget snack & inget Kaffe/Vatten erbjudande sånt är lite trevligt annars!

Salong2: Tillbaka till ett ställe söder om söder där jag varit en gång tidigare och fick en riktigt bra massage med BJ m. sprut i mun! Kommer in och mammasan kramar om en, kollar runt om samma tjej finns kvar men icke hon har åkt tillbaka till Thai Ny tjej ok kropp lite risig i facet, massagen tar sin början. Bra & noga massage inget snuddandes här inte, jag börjar ana att inget extra skulle ges, vändning kommer massagen fortsätter genom hela kroppen, det blir lite språk förbristingar om hon ger extra eller inte, väl när jag sitter upp talar hon om att HJ går bra, tackar artigt nej, hon undrar varför inte det, det kan jag göra själv säger jag, kontrar med BoomBoom nej nej säger hon. Då får det bara bli massage idag då
Man har blivit lite bortskämd med FS och tror ju att alla ge det....
Citera
2013-11-06, 23:20
  #2403
Bannlyst
Idag blev det grannyra i söderort. Trevligt att ha en salong på krypavstånd.
Citera
2013-11-07, 14:10
  #2404
Medlem
provamigs avatar
Okej, så förra gången så blev det inget HE och jag tyckte det var lite uppfriskande då jag kände att spänningen nu består.

Nu fortsatte jag med min test av för mig nya ställen.
Jag styrde näsan mot söder av Stockholm utanför tullarna.
Väl framme så blir jag tilldelad en hel ok thai dam som jag gissar på runt 40 år.
Jag näckar och lägger mig ned med draken pekande söderut. Hon knackar på och frågar om jag har ont…nej det har jag inte svarar jag .
Hon börjar massagen och använder handduk för att skyla alla vitala delar, hon använder armbågarna ganska mycket och jag grinar illa både en och två gånger.
Hon fortsätter med benen och är nu närgången och går emot både draken och kullorna flera gånger. Känns som det blir av tänker jag .
Hon ber mig vända på mig med en mjuk röst och ler åt mig. Framsidan av ben masseras men handduken ligger kvar, hon viker upp benet som hon masserar så att hon kommer åt insidan av låret och är mycket runt ljumskarna. Hon ler åt mig när hon gör det och gör även så på andra benet. Hon trycker vid ljumskarna med båda händerna med draken mellan händerna – det går inte att missa att jag har tonårsribba nu!
Hon går över till mage och armar…..sen sitt upp och hon avslutar med nacken….va fan andra gången i rad nu när man inte blir erbjuden…..Nytt rekord.

Visst det är kul med att hålla spänningen vid liv…men två gånger på rad….
Funderar på att ta ett av mina säkra kort, men jag skall fortsätta prova nytt. Någonstans därute finns en oslipad diamant!
Citera
2013-11-07, 21:43
  #2405
Medlem
Efter en del läsande i denna tråd tänkte jag nu bidra själv för första gången. Bor i Göteborg så det är här jag testat lite ställen senaste dryga året. Har ett ställe i östra centrum jag gillar, men har haft ett par sämre besök på senare tid.
Dags att testa något nytt då. Öppnade och gick in. Tomt. Väntade någon minut, så kom en riktigt snygg thaitjej fram, absolut en av de snyggaste jag sett på någon salong i Göteborg. Jag frågade om det fanns tid för en timmes massage, varpå hon såg tveksam ut och gick iväg och pratade och fnissade lite med en annan tjej. Kom tillbaka och sa ok.
Hon visade mig in i ett litet rum med bara draperi som dörr, vilket jag egentligen inte gillar. Tog av mig allt, virade handduken om mig och satte mig på massagebänken och väntade ett par minuter.
Yes!! Samma tjej kom tillbaka Tyvärr var det första om sa "jag ska bara förbereda dig, så kommer en annan dam och masserar dig sedan. "Dam" kunde det vara någon gammal mamsan som skulle komma Snyggingen började iaf massera och höll säkert på en halvtimma, riktigt bra massage! Minst topp tre av mina ca 20 besök på olika ställen.
Till slut sa hon iaf nu måste jag gå och in kom "damen". Vände mig lite om och sa hej. "Damen" visade sig vara ca 25 och hade en grym kropp med ovanligt stora bröst för att vara thai Ansiktet inte lika fint, men helt ok. Ursäktade sig flera gånger för att hon inte var sminkad. Tydligen fick hon en ansiktsbehandling när jag kom och kunde därmed inte ta hand om mig direkt. Hon pratade bara engelska, men väldigt bra sådan.
Massagen från henne var otroligt nog minst lika bra som första tjejens. Hård, men samtligt underbart sensuell. Den hårda massagen övergick mer och mer till kontakt med rätt delar och var tillslut nästan för sensuell. Hon stod nu vid min huvudsida tryckte sina stora fina bröst mot mitt huvud och nacke när hon lutade sig fram över mig. Kände hennes t o m hennes andetag mot min rygg och svank när hon masserade min rumpa mm med händer och armbågar. Var faktiskt till slut tvungen att be henne avbryta några sekunder för att inget riktigt pinsamt skulle hända Vändningen kom och hon höll upp handduken som lite skydd, men var kikade sedan under och skämtade lite om situationen. Massagen fortsatte på samma trevliga sätt och hon var hela tiden rolig och lite retsam på ett kul sätt. Ställde sig b l a åter igen på min huvudsida, böjde sig fram och tryckte nu brösten i mitt ansikte när hon masserade mina lår och ljumskar
Tiden gick och jag väntade bara på frågan om "extra" eller liknande... Men den kom aldrig!!! Hon avslutade med en fantastisk huvudmassage och efter totalt drygt 1,5 timma var hon klar. Hon fick två hundra extra för en grym massage och "övertiden".

Hade just fått den överlägset bästa och mest sensuella massage någonsin! Utan att få något extra! Ska självklart snart tillbaka igen. Hoppas på att hon väntar till andra besöket innan hon erbjuder "extra". Även om jag inte varit med om det tidigare har jag ju hört att en del gör så... Skulle det vara så att det är enda salongern som inte erbjuder detta, så är det ändå underbart bra
Citera
2013-11-08, 15:50
  #2406
Medlem
Har besökt några ställen i Stockholm efter en tids uppehåll, har provat Vasastan, Kungsholmen, och Södermalm men är ganska trött på den standard på tjejerna dessa ställen har.

Fick ett tips av broder på tråden som jag provade i början av veckan.

Det visade sig att tipset alla gånger var värt resan ut ett par stationer i söderort. Jag som går igång på fräscha tjejer med sillisar och vältränad kropp fick vad jag var ute efter.

Salongen var över standard med dusch och separata rum dämpad belysning och asiatisk musik.

Massösen i fråga hade jag bokat i förväg kl 12 mitt på dagen. Hon tog emot mig ikläd tajtatajta tajts som satt som ett skin på hennes snygga rumpa, brösten var absolut model stora. Hon hade förberett ett rum och jag tog av mig naken. 45 min bra massage när det var ca 15 min kvar ställde jag frågan om hon erbjöd något mer hon log med sitt vackra ansikte och sa lite att hon kunde ge HJ eller BJ, jag valde BJ för 700 nu var jag riktigt kåt efter att ha tittat på denna skönhet länge nog. Betalade och hon tog av sig på överkroppen och började göra rätt för slantarna. Efter ett par minuter av denna sköna behandling var jag tvungen att fråga om hon kunde tänka sig att övergå till boom-boom oväntat svarade hon att det kostade ytterligare 800 vilket jag snabbt slet fram ur plånkan. Hon tog av sig allt utom de små svarta string trosorna. Tog henne först bakifrån med denna fantastiska rumpa i ett stadigt grepp hon tycktes njuta av behandlingen. Avslutade med att ta henne liggande. Absolut den snyggaste thaimassösen hittills....
Citera
2013-11-09, 06:32
  #2407
Medlem
Det var en gång glömde du som första mening

Citat:
Ursprungligen postat av Tigerman2
Har besökt några ställen i Stockholm efter en tids uppehåll, har provat Vasastan, Kungsholmen, och Södermalm men är ganska trött på den standard på tjejerna dessa ställen har.

Fick ett tips av broder på tråden som jag provade i början av veckan.

Det visade sig att tipset alla gånger var värt resan ut ett par stationer i söderort. Jag som går igång på fräscha tjejer med sillisar och vältränad kropp fick vad jag var ute efter.

Salongen var över standard med dusch och separata rum dämpad belysning och asiatisk musik.

Massösen i fråga hade jag bokat i förväg kl 12 mitt på dagen. Hon tog emot mig ikläd tajtatajta tajts som satt som ett skin på hennes snygga rumpa, brösten var absolut model stora. Hon hade förberett ett rum och jag tog av mig naken. 45 min bra massage när det var ca 15 min kvar ställde jag frågan om hon erbjöd något mer hon log med sitt vackra ansikte och sa lite att hon kunde ge HJ eller BJ, jag valde BJ för 700 nu var jag riktigt kåt efter att ha tittat på denna skönhet länge nog. Betalade och hon tog av sig på överkroppen och började göra rätt för slantarna. Efter ett par minuter av denna sköna behandling var jag tvungen att fråga om hon kunde tänka sig att övergå till boom-boom oväntat svarade hon att det kostade ytterligare 800 vilket jag snabbt slet fram ur plånkan. Hon tog av sig allt utom de små svarta string trosorna. Tog henne först bakifrån med denna fantastiska rumpa i ett stadigt grepp hon tycktes njuta av behandlingen. Avslutade med att ta henne liggande. Absolut den snyggaste thaimassösen hittills....
Citera
2013-11-10, 07:54
  #2408
Medlem
Just4Mes avatar
Hmmm 1500 för FS med andra ord inte bra
Citera
2013-11-10, 12:36
  #2409
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Just4Me
Hmmm 1500 för FS med andra ord inte bra

+ Massage burrrr..
Citera
2013-11-10, 18:41
  #2410
Medlem
sist gav jag 800 för FS . .tyckte det var en mer lagom nivå -)
Citera
2013-11-11, 09:26
  #2411
Medlem
En nytillkommen läsare och med ett par besök på Thaisalonger i Malmö.
37 salonger i Thaimassagekatalogen men det skrivs nästan inget om Malmö
Finns det ingen hygglig själ som kan bidra med lite som skulle vara till gagn för övriga Malmöbor??
Citera
2013-11-11, 12:45
  #2412
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Blygebert
En nytillkommen läsare och med ett par besök på Thaisalonger i Malmö.
37 salonger i Thaimassagekatalogen men det skrivs nästan inget om Malmö
Finns det ingen hygglig själ som kan bidra med lite som skulle vara till gagn för övriga Malmöbor??
Jag har besökt ca 15st salonger i malmö med blandade resultat! Båda fs och utskällning
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in