Citat:
Ursprungligen postat av
Mindtumblr
Tillåt mig småle.
Han är snarare en utmärkt målvakt som försvarar sunt förnuft och samtidigt demonterar allsköns galenskap likt den du är fanbärare för.
Han verkar vara desperat och försöker med näbbar och klor försvara sin världsbild. Oftast med värdelösa one-liners, det är främst dom som skräpar ner. Dessa bevisar ingenting, utan är till för att överösa med inlägg med förmodligen hoppet om att folk inte läser andra åsikter, och är till för att misskreditera andra debattörer. Dessa är alltså inga argument i sakfrågan, utan är angrepp på personer.
Jag är säker på att om en annan debattör skulle göra likadant, att dygnet runt svara på ateisters inlägg, så skulle det hända saker. Jag hoppas att någon gör det, och skräpar ner ännu mer, då blir man tvungen att agera.
Man undrar vad Bogomil jobbar med, han är ju här alla hans vakna timmar, eller detta kanske är hans jobb, anställd av humanisterna kanske?