Citat:
Ursprungligen postat av
LostGeneral
Att minska invandringen med 90% och utvisa alla kriminella utlänningar är väl en bra början. Sen frångår inte SD den "nationalistiska" grundsynen. Det är den entonationalistiska grundsynen som inte godtas. Två olika ståndpunkter.
Problemet med SD är främst deras svenskförnekande inställning där de menar att människor från jordens alla hörn kan bli svenskar och inte har något emot att de riktiga pursvenskarna ersätts av dessa. Det är ju en hållning som i förlängningen leder till vårt folks förintelse och som har mer gemensamt med kulturmarxistiska avarter som statsnationalismen i Frankrike och USA än med riktig sund och biologisk nationalism.
För mig är mitt folks överlevnad den absolut viktigaste frågan och en fråga som inte kan kompromissas bort, då duger det förstås inte att inta en position där man förnekar vårt folks rätt till vårt land och vägrar att arbeta för att säkra svenskarnas överlevnad och deras unika särarter.
I förlängningen leder det till att vi blandas bort, trängs undan och dör ut, för att ersättas av människor som har ytterst lite gemensamt med gårdagens svenskar, som inte delar deras historia, genetik eller blodslinjer och som ser helt annorlunda ut.
Det är inte en utveckling som jag med gott samvete kan stödja. Kan du?