Citat:
Ursprungligen postat av ProfessorMcGooby
Bortkastad röst. Om SvP kommer in i riksdagen så kommer dem inte heta Svenskarnas Parti. Snarare Somaliesvenskarnas Parti. Du förstår för att ett parti ska komma in i riksdagen så måste man ha en politisk mask. Det går inte bara "heila sig" fram i svensk politik. Man måste vara en ljugande listig räv för att få röster.
Återigen svagsint nonsens som du inte klarar av att belägga. De flesta jag pratar med uppskattar heder, mod, offervilja och ärlighet framför lismande, lögner och att tala med kluven tunga. Den politiska kunskap som du besitter får för övrigt med lätthet plats i en tablettask, så förslagsvis håller du käften i fortsättningen när vuxna pratar och lyssnar istället, så kanske du lär dig något för en gångs skull.
Citat:
Ursprungligen postat av loqu
Jag är besviken på SD på många sätt. Om de inte kommer med någon imponerande offensiv snart så har de fått min första, enda, och sista röst. Det lutar mer och mer åt SvP, om det inte blir Miljöpartiet eller Centerpartiet förstås

. En liten proaktiv fråga: Kommer det att finnas valsedlar, eller ska man skriva på en tom valsedel?
Valsedlar kommer läggas ut på olika valkontor i den mån det är möjligt, dessa kan dock mycket väl kastas i soptunnan av diverse antirasistiska muppar. Säkrast kan därför vara att skriva på en tom lapp. Jag har också för mig att man har som mål att skicka ut SvP-valsedlar till alla hushåll.