Citat:
Ursprungligen postat av nanglar
Vad står det någonstans att pappan vill ha LVU? Mamman kan tex låta bli att läsa här om hon vill ha julefrid från det som skrivs här. Annars får hon ligga som hon bäddar med tanke på vad hon nu ställt till med. Det är mycket synd om flickan. Det kunde ha blivit en jul med frid.
Pappan har ju föresråkat LVU väldigt länge, om inte mamman följer hans regler. Jag har uppfattat det som ett hot. Nu fortsätter det via FB. Illa!
Visst, mamman kan visst det, låta bli att läsa. Men du måste ha förståelse för att hon gör det. Det här handlar ju om henne och barnets liv.
Varför menar du att det är synd om flickan? Hon är ju med sin familj och firar en jul som alla andra. Istf att utredas till döds. Det tycker jag känns betryggande.
Vad var det mamman har ställt till med?