Har haft Anonine i 3 år tror jag. I början funkade det bra. Nu är tjänsten ofta nere och ovanpå det har jag samma problem som andra skrivit om, det verkar som man antingen är blockad eller förbindelsen så dålig att det tajmar ur. Ladda ner torrents funkar bra, men titta på SVT Play är hart när omöjligt t.ex. Det är ju annars trevligt medans man laddar ner. Segt att surfa öht och vissa sajter laddas inte alls. Det har dock blivit något bättre på sistone, men inte mycket.
Har en känsla av att företaget bytt ägare. Nån som vet?
Tänkte höra om några här har bytt till någon annan tjänst eller funderar på att göra det och i så fall vilken?
Det är dags för mig att förnya om en vecka så där och som det har varit sista året tror jag inte jag vill det. Jag vill inte heller betala mer, gärna mindre, men att betala för ett år i stöten är OK om det är en tjänst som varit igång ett tag. Använder det främst för att ladda ner. Det är ingen stor hobby längre, men vill ändå kunna göra det nån gång ibland på ett tryggt sätt.
Tog den gratis provveckan hos Azire VPN som jag läste lovord om någonstans, men jag får inte PPTP att fungera, de verkar ligga nere.
https://www.azirevpn.com/