Citat:
Ursprungligen postat av
Magictrix
Hon är billig. TV4 är ökänt snåla med sina medverkande. Oftast får man ingenting som gäst. Däremot kan man ibland få en taxiresa betald. Alternativt att man får en summa på 990 kronor (det var i alla fall förr, eftersom man då inte behövde betala andra anställningsavgifter. En engångssumma helt enkelt.)
Annas medverkan kostar alltså en ny pyamas för ett par tusenlappar, nya omgång hos frissan för ett par tusen, samt blommor och hembakade kakor till medverkande och säkert en chokladask till Martinus och en till hans danspartner. Så Anna är billig för TV4 men svindyr för Roberta. Men hon kanske ser det som marknadsföring av sin stora come back? Igår skrev hon på insta om hur inspierad hon blev av kollegan Celine Dions come back efter sjukdomen. Hon antydde då att om Celine kan så kan hon. Vilket innebär att hon tänker framför ABC på TV snart.
Visst är det härligt med noll självinsikt 🤣😂🤣‼️
Just att hon kallar Celine Dion för kollega borde hon spärras in för. Vad säger Celine om det mån tro?🤔
Rock-Olga vore en bättre jämförelse.
Hon kommer aldrig ever in i värmen igen. Hennes ökända videos på YT när hon sitter asfull och "fuckar" och grimaserar till höger och vänster känner alla till, även Tv-folk så hon är körd. Har skämt ut sig mer än de flesta på alla möjliga sätt.
Nu rätt tråkig och menlös 60 årig kärring utan yrke eller karriär. Hon har ju inte ens 1 vän tanten. Visst är det snyggt jobbat!?
Comeback får väl bli i nya villakvarteret då på grillfest eller dyl.
Bara att starta karaokemaskinen.