Citat:
Ursprungligen postat av
flugornas
Ha ha sorry såg inte mitt misstag men jävligt kul blev det, speciellt om Anna drar iväg för att visa upp sig.
Ber om ursäkt att jag inte kollade noggrannare.
Om du nu postat detta tidigare kan det hända att Anna sett detta och därmed fått både tid och plats till begravningen för Mats..

?
Kan inte tänka mig att hon bjuds in av dom närmaste, och istället för att själv snoka runt så bjussade flashback på hjälp med detta denna gången..
Överlycklig har hon redan planerat allt från vilket bakverk hon ska göra, vilken visa hon ska sjunga i kyrkan, filter på mobilen som ska användas, spons som ska hashtaggas , till vilken blomsterhandel som ska få den stora äran att göra blomsterarrangemanget hon själv ska gå fram och lägga på kistan..?
Med den lilla detaljen att det nu visade sig vara fel sorts Mats..

Men Anna som nu är så uppe i varv av alla förberedelser har inte hunnit faktakolla ditt tidigare inlägg utan förutsätter att det stämmer, så har glad i hågen bokat biljett till Umeå och ska gå på en begravning som redan varit. För en annan Mats. För 9 år sedan