Citat:
Ursprungligen postat av
Elmo78
Visst tar hennes ålder ut sin rätt men stackars henne vad hennes viktpendlande gjort med hennes utseende. Vilken ångest med överskottshuden på hennes kinder, hals och överarmar som inte går att göra något åt.
Det där har inget med ålder att göra. Hon har redan opererat sig flera gånger och ser ändå ut som innan den GBP som gjordes, hon har opererat bort gäddhäng och ändå har hon överarmar som är grövre än mina lår.
Hon lyckades ju bli smal/normalviktig i BL VIP och visste då exakt vad som krävdes för att lyckas.
Man kan äta precis vad man vill men då måste man också röra på sig. Minst 30 minuters fysisk aktivitet per dag och då räknas inte stegen mellan kylen och matbordet.
Det finns inga ursäkter längre Anna. Kom inte dragande med din PCOS igen, du vet vad som krävs. Sätt upp en hinderbana på tomten, ta timslånga promenader i de vackra omgivningarna - du har ju rätt kläder för det nu.
Ut och plocka bär och svamp. Köp en Nokia 3310 och ta en paus från sociala medier. Köp läroböcker och lär dig grunderna i svenska och matematik. Läs tidningar och skaffa dig åtminstone lite allmänbildning.
Varför bryr jag mig ens?