Citat:
Ursprungligen postat av
Tesla83
Så pinsamt!
Att lämna en gåva till en sjuk vän är snällt, men att hon skryter om det på sociala medier

Så gör man inte!
Skulle tyvärr inte förvåna mig om hon arrangerade denna lilla välgörenhet enkom för att visa upp det på instagram...
Har svårt att föreställa mig Anna göra goda gärningar i det tysta..
Jag dog 😂😂... Anna ger bort ljusstakar
med ljus till kompisen My för "att när hon tänder de ljusen, så ska hon komma ihåg att hon inte är ensam jag finns med henne i tanken hela tiden"..
Plus att hon taggar gateau när hon nämner att hon gett bort bullar från dem.
Hoppas hon på att få presentkort för sitt inköp? .. eller har hon ett spännande samarbete med bullföretaget.. Istället för arvode i form av kronor som rullar in, så rullar bullarna in,sedemera i form av ett par extra kilo att rulla fram på.
När man just nu arbetar hemifrån, så kan jag aldrig få nog av något som kan ge ett extra skratt eller två, eller tre..
Vanligtvis bjuder kollegorna på det...
Jag kommer nog aldrig sluta läsa denna tråd.
Funderar om Anna kanske bara hängde upp en påse på en random dörr och knäppte kort, för att sedan äta upp bullarna själv.. tanken var ju god iallafall.. Och bullarna..