Det här är för bra för att inte spara till eftervärlden:
Citat:
Anna Book Toledano 22 juli, 2019 on 10:10
Jossan, din fråga är???
Antingen så lyssnar du på något vår då rätt omogna son sa…🤦🏻♀️
Och jag vet exakt, vart och vad han sagt och VARFÖR.
Men det är jag inte skyldig att ge någon förklaring till – barn säger mycket dom inte borde 😁 Och vid det tillfället ljög han rakt upp och ner. Varför han gjorde det? Det vet vi båda hans föräldrar VARFÖR han gjorde och det räcker för oss.
Eller så lyssnar du och tar in det som jag som vuxen berättar.
Främlingars skitprat om mitt och min familjs liv, våra vara eller icke varanden och så vidare är bara jäkligt tröttsamma.
Vi kan väl bara nöja oss med att på det stora hela. Så angår inte saker och ting egentligen någon utomstående, som dig tex. Jag ljuger inte 😁 Men om du vill lyssna på folk som tror att jag ljuger?!? Ja, då får du göra det men stör inte mig med ( förlåt mig nu ) dumma påståenden mer ok?
Ha det bra.
Citat:
Anna Book Toledano 22 juli, 2019 on 14:17
Jossan, lite kul att du antar att jag blir upprörd för att jag svarar utförligt och konkret på din fråga.
Och skriver så mycket 🤷🏻♀️🤦🏻♀️🤷🏻♀️
Finns det nån regel för hur många tecken jag får eller ska svara med?!?
Vet inte mognadsnivån på dig heller så som du håller på.
Men barn har en tendens att ljuga om de mest fåniga sakerna ibland. Det vet dem flesta som har barn.
Och Antonio ljög just för att VI ( hans föräldrar ) har lärt honom att INTE skryta! Du vet, alla människor är inte likadana och du borde sluta upp att anta saker och ting 😁 just saying.
Soft att du har roligare saker för dig nu och lämnar mig ifred ☺️☺️☺️
Citat:
Anna Book Toledano 23 juli, 2019 on 00:42
Var det DET jag sa????????
Sjuk!!!
Jag sa att vi uppfostrat våra barn att INTE SKRYTA!
Så när han ( ett barn ) blev utfrågad av nyfikna parasiter, så ljög han – ja!!!
Var det rätt? Nej.
Men hans lögn var inte av ondo!
Lägg ner nu era parasiter 😆😆😆
Er avundsjuka / missunnsamhet är så oklädsam 😂
Men man läser och ser och tolkar allt som man vill när man är som du och några till 😂
Sköt du ditt istället! Vad bryr du dig för?
Du VILL JU BARA TYDA ALLT FEL!
Now can you please G T F A 🙏🏼🙏🏼🙏🏼😂
Citat:
Anna Book Toledano 23 juli, 2019 on 00:50
Sannis!
Sanningen angår inte alltid alla människor heller. Så tyck vad du vill och var du en vidrig skrytig person för du är ju såååå mycket bättre och ärlig då 🤦🏻♀️🤦🏻♀️🤦🏻♀️🤦🏻♀️🤦🏻♀️
Som sagt barn ljuger när dom blir pressade stressade och INTE FÅR skryta – men det var en vit lögn för att skydda sin familj.
Jävligt fint gjort när man tänker efter speciellt för ett barn med ADHD👌🏽
Antonio så som vi älskar honom han har ryggrad iallafall och ett hjärta du aldrig kan ana 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰
Sluta läs min blogg jag vill inte ha läsare som du okej? Ska ta upp det med de mina här 😄 Så blir det bra för mig ska du se👍🏽
Den ädle sonen ljuger alltså för att skydda sin familj. Han ljuger för att omgivningen inte ska inse vilket fantastiskt lyxliv familjen lever. Han är uppfostrad med att han INTE FÅR skryta, och därför ljuger han istället.
Finns det måhända annat än farfars lägenhet i Spanien han ljuger om för att skydda sin familj? Våldtäkt, stöld och sexuella övergrepp t.ex? Jag bara spånar.
Antonio ljuger, och Anna tycker att det är "jävligt fint gjort". I rest my case.