Citat:
Ursprungligen postat av Undercast
Efter många diskussioner med mina föräldrar om detta så hade en liten insyn på hur deras pengar hanteras hade varit intressant. Lite OT:fråga. Vad jobbar barnen som? Vet Carl-Filip pluggar i skåne men resterande?
Ha ha, ni har alltså ganska många diskusioner som detta, men ni vet fortfarande inte de mest grundläggande fakta om ämnet ni diskuterar. Byt samtalsämne är mitt förslag. Helst till ett ämne ni alla har både kunskap och intresse i. En gemensam hobby kanske?
Viktoria jobbar som Kronprinsessa av Sverige och har nyss fått en liten dotter,så hon är mammaledig nu.
Madeleine har en alldeles egen tråd här. (Ett tips: Hela internet är full av fakta och info om kungahuset, d v s det samtalsämne ni ofta tar upp i familjen) Så där kan du läsa dig till vad hon jobbar med och i vilken världsstad hon numera är bosatt i.
http://svenskdam.se/2011/04/madelein...-usa-utan-lon/
//Brute