Citat:
Ursprungligen postat av
wendy1
Haha som att inte män pratat ner kvinnor i årtusenden. Dessutom har hon ju rätt. Män behövs ej till nåt. De bara mördar, krigar, våldtar och förstör.
Om du ser dig omkring i samhället så märker du att ALLT är skapat av män, tänk på det du. Vi må vara destruktiva men samtidigt den yppersta formen av mänsklig briljans och kompetens.
Kvinnor är totalt hjälplösa och skulle aldrig klara av att upprätthålla en fungerande värld, tyvärr.
Sen går det ju inget vidare när ensamstående morsor försöker uppfostra sina barn, vilket väl är den största anledningen till att vissa pojkar och sedan män beter sig som dom gör. Forskningen är tydlig på det området, fast det får man ju inte tala högt om.
Vad ska samhället med en torr dam som Hanna? Hon tillför ingenting utan splittrar och tär på naturens resurser.