Citat:
Ursprungligen postat av DeVision
Aprop IV s var det jag som skrev detta fr ett tag sedan;
Citat:
Citat:
Ursprungligen postat av DeVision
Hejsan, sg ditt PM. Kan ju brja med det mest intressanta jag kommit fram till;
MAN SKA INTE SKJUTA METHEDRONE!!!!
Jag tog ngra 0,5g IV doser och visst kicken slr faktiskt absolut absolut allt, men efter de strre doserna s kunde inte gonen fokusera ngon stans, ungefr som om man slnger kraftigt med huvudet t olika hll + att tiden verkar g i slowmotion. Nu eftert nr allt r slut har jag kraftig tinnitus i hger ga, nedsatt syn (frmga att fokusera iaf) p hger ga samt olika stora pupiller, ngra riktigt skra tecken p hjrnskada om ni frgar mig... ngrar mig rtt mycket faktiskt. Kan inte riktigt sga hur lnge ruset rckte eftersom jag fyllde p ganska s omgende. Frga grna om ngot r oklart, r inte riktigt som jag ska i skallen just nu (undrar varfr)
Vill ppeka att det faktiskt ndvndigtvis inte behver vara totalt skit att skjuta det. Det dr lter ju bara sjukt att du skjutit ett halvt gram. Nu har jag aldrig krt Methedrone IV, men om man rknar doseringen som densamma som Mephedrone, s rcker det gott och vl med 100mg IV.
Jag har krt Mephedrone IV ganska mnga gnger, och 100mg ger mig kraftigare rus n ngot annat intagningsstt. Enda anledningen till att jag faktiskt prvade skjuta mer n s (frutom om man race'ade, och behvde mer med tanke p toleransens uppbyggnad) var fr att f en s sinnessjuk peak som mjligt.
300mg r mer n vl, men jag prvade upp emot ett halvt gram, och skerligen mer, precis som du gjorde, fast syskondrogen vill sga. Det var faktiskt hemskt mycket, s jag r inte frvnad om du sjlv tycker det var ovrt. Sjlv fick jag s extremt starr p gonen s jag kunde inte se, det var bara en enda grt. Klart tappar man tidsuppfattningen och upplever allt i slowmotion. Det r det som r Mephedrone's (och ven Methedrone, verkar det som.) effekter. Det r bara det att du inte varit nog frsiktigt.
Det du pratar om skulle jag knappast sga r ngot som helst tecken p hjrnskada. Den suddiga synen beror antagligen just p att du ftt sdant starr p gonen, s de har blivit ganska slitna. Det gr frhoppningsvis ver med tiden (om det inte redan gjort det?) d de fr vnja sig. Tinnitusen r jag inte sker p, men antagligen samma som gonen, drogen har pverkat mycket, och slitit. Eller att du helt enkelt dunkat p med mycket och hg musik under ruset. Olika stora pupiller r inget att vara orolig ver heller. Det frekommer att pupillerna fastnar, efter ruset. Har lst ngra gnger frut att de fastnat fr ngon efter ett Tjackrace, etc. S det kommer g tillbaka, s smning om.
S, det r nog ingen strre fara med Methedrone IV, ta det bara jvligt lugnt, och brja med 100mg, och prva er fram sen.