Citat:
Ursprungligen postat av fosho
Hej.
Jag har(?) en flickvän. Jag gillar henne. Mycket. Men jag får inget från henne. Vi träffas inte ofta, och vi knullar fan inte ens. När jag försöker närma mig henne, t.ex genom bara kramar, så kan jag bli kallad påstridig.
Hon säger att hon gillar mig. Hon säger att hon älskar mig. (när jag frågar.) Men så här är det jämt. Det är jag som ringer, jag som hör av mig, jag som säger att jag älskar henne.
Idag kom vi fram till att vi inte kan vara tillsammans. Jag tog tillbaka nyckeln till min lägenhet och gick till bussen. Hon kommer till busshållsplatsen senare. Vi pratar men kommer inte fram till någonting. Tillslut säger hon att hon vill försöka, och tar tillbaka nyckeln. Jag älskar henne, och gav henne den. Gick sedan tillbaka hem till henne tillsammans. Där fortsätter det lika stelt. Jag känner mig jävligt oönskad. Jag är luft.Vad.fan.ska.jag.göra?
(kan ni gissa att jag har dåligt självförtroende?)
Ni får tillåtelse att vara hårda och ge mig en riktig uppläxning, jag gillar att få ordentliga åsikter av andra, bara dom kommer från hjärtat :P
Nej, gör slut. Säg att det inte känns bra, sen får hon tänka om. Hör inte av dig på ett tag så att hon verkligen tänker till, sen när hon ringer en gång så svarar du och är iskall, då lär hon respektera dina behov mer.