Citat:
Ursprungligen postat av nackepa
Jag vill helst inte lägga mig i TV debatten men känner ändå att jag måste.
Jag såg TV-programmet ihop med flera andra. Ska tillägga att de andra inte är speciellt intresserade av fallet.(i motsats till mig)
Alla reagerade mot att E var så glad hela tiden. Tror tyvärr för E att detta program var något som hon ej skulle ha medverkat i. Jag tror att tvivlen över att det är CS som är skyldig har ökat ute i landet.
Av nån anledning är det alltid bara folk här på forumet som själva betvivlar CS skuld som träffar folk som reagerar så. Själv är jag så van vid att frågan är så extremt infekterad och kontroversiell på Flashback att jag automatiskt uttrycker mig mycket försiktigt IRL tillsammans med folk jag inte känner väl - ungefär som man gör i starkt partipolitiskt skiljande spörsmål. Likafullt har jag haft extremt svårt att hitta
någon utanför Flashback som inte är sympatiskt inställd till E, och anser att det är självklart att CS har begått dåden.
Det är, bara utifrån en statistisk analys av mina egna erfarenheter, alldeles självklart att människor som är kritiska till familjen J, och betvivlar CS skuld, är mycket kraftigt anrikade på Flashback jämfört med den svenska normalpopulationen.
Med minst en faktor 10. Möjligen till och med mer än en faktor 100.