Jag fick orgasm under den våldtäkten jag var med om.
Kan nämna att orgasmer inte är det samma längre och turligt nog får jag dem inte lika lätt numera.
Citat:
Ursprungligen postat av Eddie.H
Sedan förstår jag inte varför man skulle känna skuldkänslor för om man har ett rent samvete? Kanske i förvirringen, men har man kvar de känslorna åratal efteråt kanske man borde fundera på om man inte verkligen tyckte om det ändå. Man borde kunna skilja på känslor som vällust och dödsångest, särskilt som man haft tid att tänka över och bearbeta övergreppet.
Jag tog ett halvår på mig att anmäla pga skuldkänslor.
Gjorde jag tillräckligt motstånd? Varför träffade ja honom igen? Hur kunde jag vara så dum så jag gick på hans lögner? Varför smet jag inte iväg efter han slagit ned mig första gången? Varför hoppade jag inte från balkongen? Varför försökte jag inte ringa 112?
Vissa kvarstår än. Jag var oförmögen att göra motstånd. Såg allt ur en tredje persons perspektiv, hörde inga ljud. Jag var inte där mentalt. Men inte försökte jag ta mobilen, låsa in mig på toaletten. Och framför allt träffade jag en man jag tyckte var ett svin igen.