Citat:
Ursprungligen postat av
Stroehmer
En fråga till er inom NMR:
Vad ligger bakom era åsikter? Varför är ni så invandringsfientliga som ni är? Är det personliga erfarenheter, eller helt enkelt bara allmän främlingsfientlighet, som har fått er att utveckla dessa åsikter?
"Mångkulturen" splittrar bara vårt samhälle och skapar slitningar mellan de olika grupperna, det "mångkulturella samhället" är dömt att dö.
Jag är ingen talesperson för NMR, men jag sympatiserar med den nationalsocialistiska ideologin, likt NMR gör.
Jag har inget emot invandrare i sig och jag är inte fientlig till något som är främmande bara för att det är främmande, men jag är emot den destruktiva politik som förs idag - en politik helt utan förståelse för den natur som vi och våra samhällen är sprugna ur.