Citat:
Ursprungligen postat av
RollonHomie
Att han "helst" sover till fem betyder inte att han aldrig går upp före fem. Att han kallar sig för landets lataste person betyder inte att han är landets lataste person. Det är något man bara säger. Har du svårigheter att läsa mellan raderna eller är du lika sjuk som stalker-kärringarna i tråden om My?
Du behöver inte ta i så du sprickor, det blir inte tyngre utan argument för det.
Du behöver inte vara orolig för någon stalkning, jag bryr mig inte om Måns i sociala medier och diskuterar honom bara här för att jag bryr mig om hans ex-fru som blir illa behandlad, samt deras barn.
Han har alltså i många, många år sagt att han sover till lunch och det är något som märkts även så sent som i Anders knackar på, när han inte dök upp i Nyhetsmorgon och vaknade 13:30 och så var det tydligen en vana som ung vuxen att sova till
17.
Hans ungdomsvana att sparka sönder saker vid motgångar verkar också ha hängt med genom åren; både slagit sönder tennisrack för några år sen pga ej optimalt träningspass, och sönderslagen telefon och sparkat på saker bakom kulisserna i Melodifestivalen för att han kom tvåa och inte vann.
Han verkar överlag inte vara mognare idag vid nästan 40 än vid 17 års ålder.