Jag undrar om det inte är så att man får svårt att få rus på benzo som det är lång halveringstid på när man är beroende av benzo.
Jag har käkat många olika sorters benso i 6 år och jag har aldrig fått ett rus. Det finns heller ingen vilja att öka dosen eller slänga i sig enorma mängder för det gör ingen skillnad på välmåendet. Tvärtom blir jag bara trött och seg.
Däremot är det en bra medicin mot stark ångest och i mitt fall slippa att vara så extremt spänd i kroppen.
Har tagit ~1mg subutex och funderar på att ta 2mg Iktorivil också, är det en bra boost? eller kommer jag få andnöd eller något annat skrämmande?
En mycket vanlig blandning som en hel del har dött utav. Om dosen räcker till för att du upphör andas beror som vanligt mycket på din tolerans på bens och sub. Skit i benson och kör på med mer sub istället, eller du kanske vill dö?
Ja givetevis hade dom det. Det är ju fan omöjligt och dö av bara iktorivil i princip. Men sådär är det ju alltid, när dom väl bestämt sig för att klanka ner på ett läkemedel så är det de som gäller.
Hade lika gärna kunnat stått: Tre missbrukare dog - tog den Heroinliknande drogen Subutexone
är ikto2er bra ? tänkte inhandla sådana idag, snabba svar uppskattas,
peace fbare
Bästa benson som finns enligt mig, men då menar jag i medicinskt syfte och ingenting annat. Dom är väldigt potenta och sitter i hela dagen. Perfekt om man tar benso varje dag.
Jag ansluter mig till skaran, ikto är den näast basta benzon, lorazepam slår den på fingrarna!
0.5-1mg till frukost tillsammans med 300-450mg lyrica, sen så är det efexorn o snuset som vanligt.