Citat:
Ursprungligen postat av Bret-Hart
Mina 3 absoluta favvofilmer är Stand by me,Breakfast club och Undergången,sitter och analyserar porrfilmer och är allmänt djup skulle jag vilja säga men Once upon a time in the west var inte en bra film för JAG tyckte inte det så i MINA ögon är det inte en bra film,allt är ju relativt inte sant?
där har vi tre bra filmer, 'breakfast club' är utan tvekan min favorit bland de tre.
analysera porr gör vi väl alla på ett eller annat vis, hah.
angående western-filmer så.. har jag egentligen inte så mycket att säga om saken, för mig så är de där filmerna från den tidpunkten, eller den eran, mystiskt influerade liksom.. svårt att kategorisera, eller förstå meningen, if you will. jag har svårt att komma på någon bra western-film, även fast jag uppskattar de flesta, inkl. 'once upon a time in the west' samt de gamla eastwood-filmerna.. måttligt iallafall.
jag är dock ganska säker på att jag inte har sett 'förvisningen', är det en svensk film?
eller bara svensk betitlad?
kanske borde googla lite. oavsett så ser jag inte på mycket svensk film överhuvudtaget, självfallet.
har endast sett en bra svensk film i mitt liv, det var filmen 'de ofrivilliga', kom ut -08.
rekommenderar den om du, som jag, haft fördomar mot svensk film överhuvudtaget, eller bara vill se en svensk rulle. samtidigt så är den nog endast bra för att den är svensk liksom, det är ingen film jag skulle rekommendera till en film-entusiast.