Citat:
Ursprungligen postat av Bonzo666
Ja. De flesta faktiskt (stödjer och försvarar mångkultur). Oavsett hur debatten går på I&I så är det så i verkligheten. Det är ingen slump att det ser ut som det gör.
Så är det kanske. Och tro fan att det inte är resultatet av någon "slump", utan av årtionden av hjärntvätt. När samhället går alltmer åt helvete kommer även den mest imbecille dumsvenne tvingas inse att "mångkulturen" (som i själva verket alls inte är någon jävla mångkultur, utan snarare smutskultur, dumkultur, nollkultur) är ett satans påfund som måste utrotas. Visst, somliga kanske inte omprövar sina groteska ståndpunkter ens om de blir sprättade levande på öppen gata, men än sen? De kommer ju att rensas ut naturligt.
"Mångkulturen" är i grunden moraliskt vedervärdig och naturvidrig. Malmö, tillsammans med politikernas ömkliga, hopplöst reaktionära och fega reaktioner på detta, kommer allt tydligare att bevisa detta.
Citat:
Ursprungligen postat av Orzion
Alla lyckade samhällen i världen har vad jag vet varit mångkulturella samhällen. Problemen i Malmö har med brottslighet att göra inte mångkultur, eller invandring eller något liknande. Lösningen är att minska brottsligheten hur detta ska ske har jag gett förslag på tidigare i tråden, anledningen till att det känns tryggt att inte bo i Malmö är brottsligheten som sker i staden inget annat.
Detta har alltså inte det minsta att göra med "mångkultur" att skaffa, utan med smutskultur som massinvandringssvineriet är upphovsgivare till. Mångkultur skulle kunna vara något i grunden positivt som kan eftersträvas och uppnås även utan rasblandning och invällning.
inte bara kriminella äckel utan även babbar och negrer som beter sig anständigt är ickevälkomna att etablera sig i nordgermanernas land, som inte tillhör svartingarna, utan de vita.