Citat:
Ursprungligen postat av HotChocolate
Mmm. Har också tänkt på det. Hon själv är ute på div aktiviteter men så fort barnen är med handlar det bara om mys, shopping, hårfrisering och iof en och annan bio. Det är väldigt tydligt att hennes behov styr, inte barnens. Varför passar hon inte på att hitta på lite skojiga aktiviteter som passar en pojke i Kevins ålder? Herregud!

Spännande museum, vara ute och lira lite fotboll, klättra klättervägg, köra go-cart, "prova-på" som t.ex. TomTits etc etc etc...

Fattar faktiskt inte. Man gör väl liksom ALLT för ungarna? Eller? Nä, just det. Jag är ju bara en avundsjuk hagga. Vad vet jag om sånna saker

Spännande museer? Linda Rosing?

Visserligen går det en utställning om trafficking på etnografiska. Fast nu har ju det eminenta fiket dragit därifrån, så fikat är ju bara att glömma! Medelhavsmuseet kanske skulle vara något för Patsy? Mumier ligger väl nära tillhands? Om hon nu skulle få ett ryck och låta barnet välja, så skulle kanske tekniska museet vara något?
Fotboll med de lökarna? Om de kommer i svang, vad tror ni skulle kunna hända? Patsy studsa omkring på planen som han grådask i den där tecknade serien!
Klättra klättervägg! Med hennes naglar som Anal har sådant jobb med! Om man sa till Patsy att häcken ser påsättbar ut i selen som folket har, så kanske hon skulle kunna tänka sig att offra klorna.
Köra go-cart! Frisyren blir ju förstörd under hjälmen. Hårförlängningen kan inte offras. Tänk på att Frk Kåt har ett oinspelat avsnitt kvar där hon ska välja mannen som får "En natt i rosing"! Och tänk om hon krockar!

Lökarna är ju den enda investering hon har, och det var de som gjorde henne till den hon blivit. Inte ens en son är värd att offra attributen på!
Och behöver man inte trampa på gasen och styra....samtidigt?
Tom-tits.....tits for my baby! Ligger i södertälje! En jäkla bit att åka från Blackan. Kommunalt. Och den taxiresan går inte att dra av i den obefintliga deklarationen!
Nej, i Patsys fall blir det nog sådant en bögis har nytta av. Besök hos ButtBoy. En sväng runt ett trendfik. Kanske ett inhopp på en Make-Up store nära henne. Hyra en film,Sex and the city, en prinsessas dagbok, askungen! En runda på H&M, Zara och Vila.
Sedan får han väl ligga vid sin ömma moders fötter under tiden filmen rullar!