Citat:
Ursprungligen postat av Snilleblixten
AFA är ett nätverk av övre medelklassens snorungar.
Eftersom dom inte va tuffa nog att bli nazister och dricka öl, fick dom gå med i AFA och knarka istället. Att hela Sverige skrattar åt dom bedövas med droger.
Vilket skitsnack. Jag känner inte till någon "övre medelklass" inom AFA. Nu känner jag visserligen inte till AFA-aktivister speciellt bra men jag vet ju vart många av dem bor och vart en del jobbar, och det är ju i stor utsträckning ytterförorter och ganska typiska arbetarjobb vi snackar om.
Nazisterna har jag sämre koll på, men jag vet också i vilka områden det är som jag stött på deras propaganda och det är i väldigt stor utsträckning trygga, vita villaområden en bit ut längst någon pendeltågslinje.
Finns det nazister här ute i förorten? Det har jag verkligen svårt att tänka mig.
Ang. droger så tror jag säkert att det finns ett par individer inom AFA som brukar, men jag är också säker på att det är många gånger fler som gör det inom nazileden, vilket man också får bekräftat ganska regelbundet.