Citat:
Ursprungligen postat av
Goobleyzook
Hur har era tidigare relationer fått er att växa och gjort er bättre? Vad insåg ni om er själva, när uppbrottets smärta var över?
Växa som människa? Nejdu. Det enda jag har fått erfara av mina usla erfarenheter med kvinnor är att hålla mig för mig själv idag. Psykiska problem, självmordsförsök, otrohet, nä. Jag orkar inte med kvinnor något mer och är tacksam för att jag har insett detta. Mina relationer har varit korta och intensiva.
Dom där själsfrändemötena man haft med kvinnor ett fåtal gånger i livet, blev det inget av. Antingen var de upptagna eller så var timingen fel i livet. Men den är fantastisk om man får uppleva det någon gång. När två okända människors öden korsar varandras livsväg och i blickarna mellan varandra har allt redan sagts. Lugn, trygg och djup kärlek. Det allra finaste man kan uppleva. Kanske i nästa liv..