Citat:
Ursprungligen postat av
Putinhater
Nej då de händer att vanliga människor råkar ut för brott men det är såpass sällsynt att det inte är ett samhällsproblem
Ja man kan ju undra hur många som förespråkar grova straff som själva blivit utsatta för den skenande brottslighet som dom påstar finns överallt i Sverige.
Hur många här har personligen blivit förnedringsrånade,misshandlade eller gängvåldtagna av förortskriminella invandrare.
I dom allra flesta fall där någon blir utsatt för grov kriminalitet och våldsbrott är det för att den person rör sig i dom miljöerna och har samröre med kriminella.
Jag är etnisk svensk född i Sverige och har bott här i över 40 års tid, jag har aldrig blivit förnedringsrånad, gängvåldtagen eller gruppmisshandlad och inte heller någon av mina släktingar eller vänner har blivit det.
Jag har på dom år jag levt fått en cykel stulen och att nån bröt sig in i ett lägenhetsförråd och snodde en resväska med brända DvD-filmer och det är det värsta som hänt mig på över 40 års tid av att ha bott i Sverige.