Citat:
Ursprungligen postat av
Anonym555
Uppenbarligen var hon ju sugen, men nu vill hon tydligen låtsas vara svårfångad trots att hon släppt till fast att hon inte varit sugen "för husfridens skull" med andra män?
Ja precis, och det är det hon inte vill göra igen. Man mår liksom inget vidare efteråt om sexet är för husfridens skull.
Hon är attraherad av honom men vill lära känna honom lite mer före nästa steg vilket är smart och sunt av henne.
Hon har ingen anledning att spela svårfångad, och det är inte vad det handlar om.
Väldigt många har nog minnen av att vara så där nykär och hångla loss och längta efter nästa steg, det kan vara härligt att dra ut på det.
Men nu har jag ingen lust att förklara mer för dig, de flesta sunda människor förstår ju varför hon väntar lite och ser att Henriks press och gnäll snarare minskar attraktionen.