Citat:
Ursprungligen postat av
exponerad
Att styrketräna och hylla Hitler och bränna Israels flagga är liksom lite av ett säkerhetsproblem om det finns kopplingar till terrorklassade NMR. Åtminstone i USAs sätt att se det.
"The Washington Post rapporterade år 2010 att det fanns 1 271 statliga organisationer och 1 931 privata företag på 10 000 platser i USA som arbetar med kontraterrorism, inrikessäkerhet och underrättelsetjänst, och att underrättelsegemenskapen som helhet omfattar 854 000 personer som har topphemliga befattningar" citatet hämtat från wikipedia.
Glöm inte att NSA fått hjälp av Danmark att avlyssna svenska politiker.
Med samma logik är ju halva etablissemanget ett säkerhetshot med alla dess kontakter till AFA, som också ÄR
terrorklassade. Alltså är svenskhataren Hubinette redan i praktiken en politisk terrorist.
Så visst, vi gör en deal: Forssmed får avgå pga. kontakter med terrorister i utbyte mot att halva vänsterpartiet, stora delar av socialdemokraterna och miljöpartiet och flera medlemmar i de resten av partierna (typ Mattias Karlssons som också har kontakt med terrororganisationen AFA) avgår och lämnar politiken pga. säkerhetshot.
En riktig win-win deal! 🤝