Citat:
Ursprungligen postat av
Familyunited
Ni som stalkar Fia här. Vad driver er? Får man inte kritisera eran älskade sekt socialtjänsten. Har er ledare sagt åt er att sitta här och spy galla?
Får man inte kritisera din organisation?
Om du hade bemödat dig med att läsa vad folk skrivit är det ingen som utrycker att de älskar socialtjänsten. Det är ditt hjärnspöke att man måste ”hejja” eller ”dyrka” socialtjänsten när man kritiserar din organisation och dina världsfrånvända uttalanden.
Socialtjänsten agerar fel, gör en massa fel och jag välkomnar granskning av denna myndighet.
Jag har den åsikten, och har även åsikten att organisationen family united med sin svans av dysfunktionella föräldrar på TikTok också är verklighetsfrånvända.
Världen är inte binär, folk kan vara emot dig och din töntorganisation utan att automatiskt vara för socialtjänsten.
Verkligheten talar sitt tydliga språk när inga människor dyker upp på era demonstrationer, inga seriösa medier vill bjuda in er, och du behöver blocka över 10 000 personer från dina lives bara för du inte klarar av att någon inte delar din åsikt.
Jag får tycka vad jag vill och du får tycka vad du vill, att få utrycka sina åsikter är en av grundpelarna i en demokrati, och den gäller för både mig och dig, är bara att finna sig i det, lär dig argumentera som en vuxen människa istället.
Nu ska jag ut i solen, hej hej 👋