Citat:
Ursprungligen postat av
SvampIhuvudet
Du måste vara en sdare från deras social media kontor. Invandringen har varit deras viktigaste fråga från start, och invandringen har och fortsätter förstöra landet enligt er själva, man kan tycka att ni borde ha satt landet före makten och fällt regeringen i alla lägen tills dess att massåtervandring sker.
Jag svarar inte ens på folk som drar troll-kortet så fort någon har en avvikande åsikt. Nu tänker jag titta på programmet!
Edit: kan svara kort ändå. Visst kan man tycka att SD borde fälla regeringen varenda gång dom inte får som dom vill och lämna över makten till den rödgröna röran tills L, M och KD ändrar sig. Jag kan också tycka detta ibland. Jag röstade inte ens på SD i förra valet men myten att inget händer är just en myt. Sen kan man tycka att det är för lite och att det går för långsamt.