Citat:
Ursprungligen postat av
Inspirit81
Så det här fallet verkar inte vara en våldtäkt enligt dig då alltså? Oh du delar inte tomapurens teorier om man haft sex med en kvinna så kan det automatiskt vara en våldtäkt eller är troligtvis det?
Vad yrar du om? Jag tror polisen har full koll på detta ärende och det som de just nu utreder är ju inte en våldtäkt utan en falsk angivelse? Jag har sedan inte läst alla inlägg men kvinnan har väl också erkänt brottet så varför skulle någon tro att hon har våldtagits? Och jag har inte heller sett att någon i tråden tror att hon har våldtagits.
Din sista mening sedan är för mig obegriplig. Vet inte vem du pratar om eller vilka teorier denna person har så huruvida jag delar dessa eller ej kan jag inte svara på. Men igen då får du läsa (och försöka förstå) vad jag skrev. För jag skrev ju inte att det automatiskt är en våldtäkt om man har sex med en kvinna, eller gjorde jag det tycker du?
Vad tycker du själv är en våldtäkt?