Citat:
Ursprungligen postat av
Gammalhiphopare
Gör aktiviteter för det finns mycket kvinnor utan att höra direkt kvinnliga aktiviteter. Te x, går du en språkkurs så är troligtvis 4/5 deltagare kvinnor utan att du för den delen framstår som suspekt som är där.
Språkkurs låter ändå lite intressant, men t.ex vilka läser spanska? Kanske de som vill flytta till ett spansktalande land?
Citat:
Ursprungligen postat av
dagensjudas
Vad letar du efter för kvinnor? Hade en vän som liknar hur du beskriver dig och han intresserade sig bara för de svenska, sötaste helylletjejerna hela tiden. De som var i hans egen liga rynkade han på näsan åt bara han såg.
Det är svårt att säga. Men ja jag är svensk och går efter svenska tjejer i princip, eller ja europeiska iallafall.
Citat:
Ursprungligen postat av
Partykalle
Viktigaste är att inte sitta hemma. Gå på mycket dejter. Satsa på att bli mer attraktiv, längden går inte att ändra på men kläder, frisyr, muskler går att påverka. Res till andra länder där kvinnorna är kortare.
Jag försöker aktivera mig så mycket jag kan, tackar aldrig nej till något. Men ja frisyren kan förbättras dock, lite hopplöst hår däremot :/ men det växer ju iallafall.
Citat:
Ursprungligen postat av
Tom.Of.Finland
1. Gå ned i vikt
2. Sluta drick alkohol, eller drick med respekt och seriöshet.
3. Börja träna lite. Behövs inte mycket. Bara för att få lite hållning i kroppen.
4. Skaffa ett bra jobb, eller utbildning som leder till ett bra jobb.
5. Lär dig sova
Något som kvinnor vill se, är en man som har driv att göra saker. Orkar utvecklas och vill framåt. Bygga hus, utveckla egna saker, bli smartare osv. Framåt.
Kvinnor vill inte se TV-spelande nördar som ej utvecklas. TV spelande är väll OK, men det får inte ta över livet.
1. Jag är nöjd med min vikt. 22 i BMI.
2. Jag dricker endast vid särskilda tillfällen.
3. Det ska jag faktiskt göra, nu för tiden promenerar jag bara en hel del.
4. Jag tillhör redan topp 25% av de som tjänar mest bland arbetare.
5. Det jobbar jag på, jobbar nästan dygnets alla timmar däremot så det är svårt att sova ordentligt.
Jag la ner datorspelandet i stor utsträckning när jag var 20-21, så det är inget problem.
Citat:
Ursprungligen postat av
OceanDeep
Du är för seriös eller snäll och tråkig.
Där tror jag fan att du har rätt.... :/