Citat:
Ursprungligen postat av
Aloe-Blacc
Klassisk fokusförflyttning, jag belyser det faktum att explicita AI-bilder på barn är ett stort problem i sig och dessutom olagligt. Varpå du i din enfald försöker påstå att jag tycker synd om dom uthängda männen, hur efterbliven är du egentligen?
Jag kritiserar inte Dumpen för att dom vill sätta dit män som söker barn, jag kritiserar Dumpen för att dom är otroligt bisarra och har gjort detta till en kassako. Men visst, vi ska låta Dumpen snuska sig online och skicka explicita olagliga AI-bilder.
Och det slutar inte där, Dumpens reklamföring på barnappar som Tiktok, deras konstanta besatthet kring att lägga upp kukbilder trots att dom är medvetna om att barn är inne på deras hemsida också. Vill inte ens veta vilka snusk som sitter på Dumpen och äcklar sig dag in och ut på nätet..
Om dumpen har genererat bp-bilder är det ett brott och inte okej. Nu säger dumpen att så inte är fallet och vi har inga bevis som stärker det mer än vänsterblaskan och kommunist-etc.
Vad händer med dig när du läser det? Jo du leker domare och förklarar för att dumpen minsann har gjort detta. För du tycker inte man ska lura stackars gubbar på nätet. Det är bättre att riktiga barn kommer i kontakt med dem istället, eller hur?
Anledningen till att de tjänar pengar på sin verksamhet är att det finns ett stort allmänintresse som drar trafik till deras hemsida. Jag förstår att det sticker i kommunister och peddokramares ögon men med dagens lagstiftning är det helt okej så länge man har utgivningsbevis.