Nej nu har jag lovat mig själv att inte vara missnöjd med kroppen för det är ju ren idioti, jag ser snygg och stark ut. 73-74 stadiga muskulösa kilon på 168 cm är fan inte dåligt nånstans. Så jävla 1998 att vara missnöjd med sin normala kropp också.
Ni fåtal läsare av min journal får jättegärna påminna mig om jag vacklar och börjar mässa om viktnedgång, kalorier och keto igen.
Framöver blir det bara fokus på att må bra. Har alltså inget emot att försöka äta bättre, stressa mindre osv men tänker inte vara påeldad av något jävla kroppsmissnöje.
Här har Cleolina
(FB) Fet fröken försöker formtoppa verkligen hjälpt mig, vi har blivit vänner privat och hon ger mig verbala örfilar ibland när jag spiralar loss i kroppsmissnöje. Sedan jag börjat snacka med henne har det blivit såå mycket bättre med kroppsdysmorfin. Ser oftare och oftare en vältränad person i spegeln nu där jag förut alltid såg en fet. Nästan otroligt hur mycket den delen av det mentala blivit. Tack Cleo ❤️