Citat:
Ursprungligen postat av
rej_2001
Skulle vilja veta om det är motorväg i början, dvs rätt hög fart innan köbildningen. Men är det storstadstempo så går det ju utan problem hänga efter med moped. Även om det fanns påfart där mopeden parkerades, annars hade den måste åkt mot körriktningen avfart. Visst detta vi analyserar nu är autistiskt, men jag tycker det är rätt intressant
Haha….ja, autistiskt är en bra beskrivning.
Vi var några som satt häromkvällen - eller snarare natten 😅 - och snöade in fullständigt. Aliasen Lassly och AM88 gjorde ett jättejobb.
Jämförde byggnader från olika håll och vinklar på de olika filmerna, klockade tider från att det syns på instrumentpanelen att höger passagerardörr öppnas till första skottet kommer etc etc.
Så just jag har vänt och vridit detta i ALLDELES för många timmar för att det ska vara sunt. Men som sagt…intressant och rätt roligt.
(Det finns massvis från cirka inlägg #1117 och framåt om du inte har något vettigare för dig en lördagseftermiddag.)
Det jag skulle vilja veta är exempelvis:
Vem mötte upp på flygplatsen? Var sov dom? Vem stod på hyreskontraktet på bilen? Hur hade dom fixat moppen? Vem försåg dom med vapnen?
Och så är det föraren i välstruken skjorta med manschettknappar och kavaj samt otatuerade händer med välskötta naglar, som spökar. (Ja, du hör hur illa det är….)
En av de tre var troligtvis i landet innan, och dessutom hemmastadd i Bagdad , men i min värld var det för mycket att styra upp för en person.
Och så tror jag fortfarande att bilen antingen var puckad eller att en goare hade talat om för dom vart Benz var på väg.
Men jag kan ha heeeelt fel!