Citat:
Ursprungligen postat av flashyourback
Tog två linor igår, runt 18-tiden, har inte kunnat somnat än!
Blir ingen sömn denna natt känner jag, men det är lugnt. Det värsta som finns är att supa och ta massa tjack! då är man inte så jävla frän dagen efter... men pallar inte supa bara heller, blir så sjukt dålig.
Vet inte om tjack är fulare än kola, men inget av dom är ju bra.
Har haft sjuka upplevelser på tjack efter 3-dagars race (trott jag fått hjärtattack mm)
av någon sjuk anledning flyger det upp i näsan då och då......
Tjackpundare och alkolister är ungefär lika snygga i mina ögon.
Känner många som bara sitter uppe på tjack, men inte gör något alls.. förstår inte riktigt meningen med det. Efter 2 linor under kvällen igår har jag mått sjukt bra och vart sjukt rastlös.. riktigt bra skit (tyvärr, haha)
Man lär sig aldrig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1. Resorb (vätskeersättning från apoteket
2. Gainomax eller motsvarande
3. Benso
Sover alltid varannan natt också... aldrig upplevt AT eller liknande. Kanske beror på att jag har flyt (bra tjack) eller så kanske jag bara har rätt fysiska anlag för att punda?

Nej, men se över närings- och vätskeintaget och försök ha en benso-nödbroms till hands. Jag får sjukt mycket gjort redan efter typ 0.2-0.3g vad gäller jobb och studier, så jag tycker det är jävligt värt. Men som sagt, jag kanske bara har flyt.