Citat:
Ursprungligen postat av
Public Enemy
Man kan ju fråga sig varför Hamas gör ett sånt här drag?
De måste ju veta att Irael kommer att hämnas 100 falt, vilket innebär att civila palestinier kommer att dödas högvis, och de som överlever kommer att få leva i princip utan el, vatten, mat och andra förnödenheter.
Vad tjänar Hamas på detta?
72 storbystade oskulder i Jannahs paradisbordell.
Dem lever inte för det här livet, utan nästa, och menar att det här livet är ett test för möjligheten att leva med evigt stånd som pedofilprofeten hördes utlova. Och om drygt halva Koranen inklusive haditherna avhandlar enbart hur dumma vi kafirer och icke-muslimer är kan man få en VIP-avdelning i paradiset om man är kreativt våldsam mot otrogna.
Med en sådan ingång så bryr man sig föga om människoliv. Man tänker helt enkelt inte som du eller jag så det blir svårbegripbart, men svaret finns i deras tro.