Citat:
Ursprungligen postat av
avantgarde19
Hej Bumbi!
DIN video om beroende: en snabb uträkning visar att 2-3% av DINA följare har sett videon, knappt 1 promille har kommenterat den.
Slutsats: slösa inte tid på fler videos som inte ger varken DIG eller någon annan något.
Angående personen DU tänkte blocka för att den inte hade någon profilbild: "Du har alltid varit trevlig mot mig men jag känner inte dig och jag tycker det känns opersonligt om man inte berättar vem man är. Du har en minut på dig att skicka bild på dig med dagens datum annars hade jag tänkt blocka dig. Jag känner mig ensammast i världen".
Den personen har följt DIG längre än vad jag gjort.
När DU lånar (lurar) folk på pengar spelar det ingen roll vad personen heter, hur gammal den är eller om personen egentligen inte har råd att låna DIG pengar. Så länge DU får DITT så är DU nöjd! Det kallas för dubbelmoral vilket verkligen inte är populärt i världen så som den ser ut idag.
Slutsats: vi alla förstår att DU känner dig ensam men det är helt och hållet din egen förtjänst. Folk har börjat inse ditt beteende och DU står nu ensam kvar, ingen familj som bryr sig, inga följare som bryr sig, de skriver knappt längre i chatten, var det värt det?
Alteregot "Emelie Bumbi" är slut, DU körde det rakt ner i botten, ett socialt medie självmord. Äntligen får vi bevittna slutet på denna galna saga, för det här kan DU aldrig återhämta dig ifrån.
Ett tips från mig till DIG: börja bry DIG om sånt som verkligen betyder något i livet, lämna all social media och lyssna och ta hjälp ifrån professionella människor. Det är iaf en start!
Väldigt bra skrivet måste jag få säga!
Tyvärr är jag rädd att dåren kommer sluta läsa efter ca 20% in i texten då du har rätt i precis varje ord du skriver.
Brukar bli jobbigt för drottningen då.
Hon tror hon blockar ”fake” konton, snälla lilla dumbi då får du nog ta och blockera majoriteten av dina följare om du ska rensa bort dom som inte är genuina.
Fake eller inte den stora massan följer dig för att se ditt förfall eller garva åt dig INTE med dig.
Sen har vi ju givetvis dom där följarna som besitter noll tankeförmåga lite som du själv, lika barn leka bäst har jag hört.
(Som tur är finns det inte många av er, men dom som finns räcker gott och väl.)
Är så underbart att statistiken talar för sig själv och hon snart är ett minne blott.
Från det ena till det andra, hörde jag någonstans att byfånen sa att hon skulle köpa en webcam för kommande lives och videos?
Kan ju vara smart att ha en data först kanske? Kan vara en stor fördel, men vad vet jag.
#bortmeddumbi