• 2
  • 3
2021-11-20, 16:47
  #25
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av dropstone
Seriöst nu, Noll knull.

10 brudar och noll ligg, de känner nog av att du är lite desperat, kalla handen direkt. Brudar funkar så. Vad du gör med denna info är upp till dig.
Citera
2021-11-20, 19:24
  #26
Hon vill ha uppmärksamhet och bekräftelse, that's it..
Citera
2021-11-20, 19:44
  #27
Medlem
CompressorVanes avatar
Ja vad gör dem!? Letar det kvinnor älskar mer än pengar, diamanter, guld!?

-Uppmärksamhet!

Uppmärksamhet för dem är som vatten för en blomma.
Citera
2021-12-18, 02:38
  #28
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av JordenIsPlatt
Trodde du skulle gnälla över att dom bara knarka uppmärksamhet och det aldrig gick utanför internet så alla dejter sen på några veckor kom ju som ett wtf.

Du är en dålig closer. Av någon anledning gör du inte kvinnorna sugna och våta. Sen så knullar inte kvinnor runt, det är en fet myt för tom slampors fokus är att hitta ett förhållande. Träffar du då kvinnor och skickar ut vibbar att du bara tänker knulla henne så blir hon ointresserad.


Nja polare till mig har träffat många tjejer från tinder och säger sig lyckats fått väldigt snuskiga och mysiga kvällar med en efter en annan.

Antingen har han bara en enorm tur eller så är det något sorts game och bra charm han har.
Citera
2021-12-18, 02:49
  #29
Medlem
Är detta vad sociala medier gjort med kvinnor?? Innehållslösa skal som bara är ute efter maximalt med matchningar?

Nee jag fiskar efter brudar någon annanstans.
Citera
2021-12-22, 22:13
  #30
Medlem
Ja du, så länge kvinnorna har fettan så behöver dom inte ställa mer djupgående frågor än ”själv då”. Handen på hjärtat, hur många gånger har du blivit underhållen av en tjej?? Dom flesta kan inte och behöver inte heller.

Tinderbrudar med närhet till lite större stad lär ha minst 20 match om dagen (och då har dom varit kräsna när dom valt) varav minst 17 av dom grabbarna bjuder till och leder konversationen med frågor, komplimanger och skämt. Varför skulle tjejerna då bemöda sig med att driva samtal med dom övriga tre?

Sen ska man ju komma ihåg att det är andrasorteringen som hänger på Tinder. En riktigt bra tjej blir inte lämnad och ligger ute på Tinder i månader. Varför blir en kvinna lämnad? Jo för att hon är tjatig, kass i sängen, blivit ful eller är överjävligt tråkig. Det kan ju va hon som har lämnat, säger du! Nej, bra tjejer som lämnar blir uppvaktade inom några veckor och behöver inte alls nått Tinder.

Tinder är för kvinnor som är introverta, tråkiga, och framförallt omöjliga att leva ihop med!

*Lite generaliserande, kan finnas något enstaka undantag
Citera
  • 2
  • 3

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in