Citat:
Ursprungligen postat av
Lawnmoverman2011
Nu vet vi dock inte hur hans fru uppträdde i anslutning till deras sista bråk men vi kan väl anta att de var osams och grälade?
Men om vi ska lita på Barbys uppgifter om hans samtal med maken så var det kanske fler personer som inte hade spärrar? Barby nämnde nåt om en bild som C visade upp där han inte mådde så bra?
Tror du att C (och Barby) kan ha talat sanning om detta?
Om och om igen slås jag av en sådan förundran om du är ett prakttroll, har en eller flera diagnoser, eller bara har en särdeles otur när du tänker.
"Nu vet vi dock inte hur hans fru uppträdde i anslutning till deras sista bråk"
Du yrar om vilka osannolika scenarion som inte går att utesluta. Ett
sannolikt scenario som inte heller går att utesluta är att C var vansinnig över vad B i hans ögon "ställt till med" senaste tiden, att hon inte vågade annat än att följa med när han dök upp på fotbollen, att hon var livrädd när han körde henne till ett undanskymt ställe och kanske tog ut all sin uppdämda aggression på henne, att hon grät och bönade honom att sluta, att hon upplevde svår smärta och dödsångest när han fick tag i axelremmen och drog åt den allt hårdare. Det är ett mycket möjligt scenario, och att du förkastar det med att det skulle vara en feministisk fabricering säger så mycket om dig. Om du inte kan ta till dig det scenario jag beskriver ovan och koppla det till hur empatilös du framstår när du enbart utforskar vad offret gjort för att förtjäna sitt öde, kallt förutsätter att hon måste ha gjort något för att provocera honom, då borde du utforska vilken störning du lider av, om du inte redan vet det.