Citat:
Ursprungligen postat av Starlight-Jr
Starkt kristen? Skulle inte tro så va!
Är du någon wannabe som försöker hitta på lögner för att du blev dumpad?
Har känt henne drygt 5 år och hon tar däremot ganska illa vid sig av dylikt skitsnack. Man kan säga att hon ångrar ganska bittert att hon ställde upp. Det var för övrigt hennes morsa som tjatade på henne om att anmäla sig.
För att ha känt henne i 5 år (ungefär lika länge som jag känt henne) så är det ganska tydligt att du inte känner henne så bra trots allt, för starkt kristen är hon visst, och det är inget fel med det. Med starkt kristen menar jag inte att hon står och hojtar "Halleluja" i kyrkan vid varje bön klappandes med händerna och gungar höfterna frenetiskt. Men i ett land som Sverige, där det är väldigt få kristna ungdomar jämfört med andra länder, anser jag att hon är relativt starkt kristen, givetvis inte enbart för att hon tror på Gud.
Om jag skulle hitta på lögner om Fia för att jag *enligt dig* blivit dumpad så kunde jag väl drängt till med något mer rejält än att endast påstå att hon är starkt kristen, eller? Skulle det vara en förolämpning menar du? *Buhu Fia dumpa mig så nu ska jag sprida massa goja på internet om henne... Jag vet!! Jag säger att hon är starkt kristen, that'll show her! Hämnden är ljuv mohahaha* Är det
den perfekta planen du misstänker att jag smed ihop?
Kunde väl sagt att jag haft sex med henne och massa annat som inte stämmer men det gjorde jag nu inte.
Och for the record så blev jag inte dumpad
Planera ditt påhopp bättre nästa gång