Citat:
Jo, vi vet om att extremhögermedian censuerar FÖRHÖREN för sina tittare.Ytterst få av alla amerikaner är sannolikt intresserade av spektaklet eftersom de har sett vilken clown-show det är:
Snarare verkar Jan. 6th Committee's arbete resultera i en ökad popularitet för president Donald Trump:
Is The J6 Committee Trying To Get Trump Re-Elected?
Snarare verkar Jan. 6th Committee's arbete resultera i en ökad popularitet för president Donald Trump:
Is The J6 Committee Trying To Get Trump Re-Elected?
Men ytterst få är de inte som följer detta, utan över 100miljoner följer enbart i USA.
Och nej, ditt nonsens om att 6:e Jan FÖRHÖREN skulle vara till för att anat än att ta reda på vad som skedde i attacken.
Men det är rätt talande en så omfattande attack o0ch att man inte ska prata om den, för var skon på andra foten, ja, då hade vi vetat om hur det hade låtit nu.
Så vad ska vi göra med ditt hyckleri, mer än det nonsens det är?
För vad vi vet redan är att "JAG ÄR PRESIDENT!!!" och sen skulle han åka styra upp kuppförsöket själv, men stoppades pga säkerhetsrisk.
Och det var där där och efter som Den Stora Bedövande Tystnaden kom och där ni TDS trumpnsisar insåg oops rumpen gjort ett kuppförsök(som om det vore nått någon missat före, men då blev ni 100% säkra på det också, för allt som kommer efter den punkten är bara nonsens har har vi lärt oss i tråden).
För en samla saklig bild av skeendet och vad och vilka som gjort vad, så berättar man med att säga att vi kommer vägra ta in fakta, just att man är ETTHUNDRA PROCENT på det klara med det var en statskupp.
Frågan är varför ni TDS trumpnissar inbillar er att blunda och ge nonsens skulle ändra nått på den punkten och att detta var ett kuppförsök. och när ni själva redan berättat detta genom Den Stora Bedövande Tystnaden, för sällan man ser försök till saklighet och viss saklighet, ändra sig till bli noll saklighet och till och med berätta att fakta tar vi inte in om den är till nackdel för trumpen.
Ni verkar inte förstå att det enda ni säger är att vi vet att trumpen gjort kuppförsök den 6:e Jan, men vi tänker låtsas om annat och vägra sakligt diskutera förstahandsvittnen och bevisning.
Citat:
Det finns de TDS trumpnissar som nu stoppat huvudet så svårt ned i sanden, att de kommer inte delta längre i en saklig diskussion om attacken emot USA, Konstitutionen och Capital Building.Guy Reffitt en av terroristerna 6 januari har nu fått sin dom 87 månader och 3 år under övervakning.
Dotter till Guy tycker Donald borde få livstid (vilket nog är kortare än vad Donalds kan förväntas leva jmf med hennes pappa).. Video
"Minutes after Guy Reffitt was sentenced to 7 years in Capitol riot case... his daughter calls for "life in prison" for Donald Trump"
https://twitter.com/MacFarlaneNews/s...fBZhj7oUwZDTEA
Låter rimligt!

Dotter till Guy tycker Donald borde få livstid (vilket nog är kortare än vad Donalds kan förväntas leva jmf med hennes pappa).. Video
"Minutes after Guy Reffitt was sentenced to 7 years in Capitol riot case... his daughter calls for "life in prison" for Donald Trump"
https://twitter.com/MacFarlaneNews/s...fBZhj7oUwZDTEA
Låter rimligt!

Och jag förutspår att längre fram så kommer de yla om hur stolta de är över kuppförsöket.
Men visst är det rätt komiskt, TDS trumpnissarna försöker fantisera ihop en massa brott på Joe Biden.
Och där de inte har någon fakta alls, inga vittnen ingen bevisning alls, och fantiserar ihop en massa konstigt.
Sen när man har något som med saklighet, fakta och bevisning, ja, då låtsas dom om att det inte existerar.
Och så inbillar dom sig att ingen skulle märka deras nonsens som ersatt det enda som skulle kunna ändra något, och då SAKLIGHET.
Men de gråter floder för varje som får sina domar, och tror att ingen vet om att det var ett kuppförsök av trumpen
Citat:
Vi ser ju i tråden att de bryr sig inte om kaos som skapas hos andra, utan det viktiga för dom är det att med nosens försöka få diskussionen till annat ställe än trumpens kuppförsök.Men varför de inbillar sig att nonsens skulle ändra något, har nog med en intellektuell svaghet att göra.
Och det mest komsika, det är att om skon suttit på andra foten, så hade vi alla sagt det var ett kuppförsök, men med skillnaden att TDS trumpnissarna hade då varit sakliga också.
