Citat:
Ursprungligen postat av
Bennyybula
Då tänker du alltså att han kommit fram samma dag antar jag? Tar av sig väska och jacka på vägen genom skogen och slänger dessa på olika platser? Så ligger det där i över två veckor och är fortfarande i vad som beskrivs som ”fint skick”. Det är det som verkar konstigt för mig.
Ja, samma dag. Frågan är hur tillförlitlig "fint skick" kommentaren är. Skulle det vara så så är det ju såklart något lurt. Men det har ju bara kommit från en skribent.
Vet att många är inne på brotts spåret. Men det kan ju teoretiskt vara något mitt emellan också. Att de lurats dit och stött på några som han blev rädd för och drog till skogs av den anledningen. Det skulle ju förklara varför han satte av rätt igenom skogen.