Citat:
Ursprungligen postat av
Kaldera
Nu behövs en kontaktkarta som visar kopplingarna mellan personer och destinationer.
Det är omöjligt för dom byter lojalitetsband så jävla ofta att det är svårt att hålla koll på, men enda slutsatsen du hade kunnat dra är att alla är kopplade till varandra på något vänster.
Värt att komma ihåg. Dessa grovt kriminella "malmöiter", vi pratar om kriminella blattar. Dessa Araber/somalier/albaner är enligt mina, och för den delen polisens uppskattningar CIRKA 200 till antalet. Give or take kanske 20-30 personer. Vi pratar om personer som är beredda att skjuta någon till döds och hantera större mängder narkotika. Dom är alltså cirka 200.
I Malmö skjuts det till döds 10 personer per år. Det är merparten dessa kriminella jävlar som stryker med. När vi då tar i beaktning att åtminstone, lågt räknat 10 av dom fängslas på obestämd/längre tid - ja då borde man se att gruppen sjunker kraftigt.
Nu kan någon invända att det kommer nya, mjo. Det gör det. Men läser man FUP:ar, och har läst samtliga i åtminstone dom senaste åtalsbelagda 50-talet Malmö-mord. Ja då noterar man att det konstant är samma namn som återkommer. Det är inte så många som knackar på dörren "underifrån" utan det är samma jävla namn som dyker upp gång på gång på gång.
Så. Kontentan. Om Malmöpolisen skulle få tur och det blir en skjutepedemi där dom kriminella växlar upp och kanske nästa år är uppe i 20-25 avrättningar alá det här fallet med Flamur, ja då kan det bli lugnt åtminstone 4-5 år framöver.