2020-05-06, 10:51
  #61
Medlem
KarlSchwartzs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Truebluee
De två patetiska och extremt fega djurplågarna som torterade katten till döds heter:

Philip Severin. Född: 20030920-3073
Adress: Karlsborg
Madängsvägen 47
271 94 Ystad

Philip Severins facebook. https://www.facebook.com/philip.severin.5

(Philip njuter uppenbarligen av att döda djur vilket syns tydligt på hans facebook, alla hans bilder handlar om att döda olika slags djur.) Något säger mig att han lider av diverse psykiska åkommor.

Och

Liam Johansson. Född: 20031103-5679
Adress: Godtemplaregatan 1 G
281 31 Hässleholm

Liam Johanssons facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100006879615707

Philip Severin bor alltså med sin far i Ystad och Liam Johansson bor med sin mor i Hässleholm.

Skolan dessa två fega inavlade mongon går i heter: Ryssby gymnasium på Kungsvägen 36 C i Ryssby Ljungby kommun. Konstigt att de båda får gå kvar där efter det som hänt.

Gärningen i sig är inget så kallat pojksteck utan dessa två vidriga sadistiska kryp visste exakt vad dem gjorde och njöt av att plåga katten till döds. Misshandeln av katten var dessutom utdraget och mycket plågsamt för katten som slutligen dog. Båda två visar tecken på grava allvarliga störningar.


vet skolan om det här?
Citera
2020-05-06, 11:12
  #62
Medlem
micro113s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av KarlSchwartz
vet skolan om det här?
Det spelar ingen roll, att plåga djur på fritiden är inte skäl nog för att stängas av helt från gymnasiet.


Dagen efter blev han inkallad till rektorn. Han berättade för rektorn vad som hade hänt. Han, Liam och Edvin blev avstängda en månad från skolanpå grund avdet här. Liam berättade efteråt att denne hade haft ihjäl katten. Han hörde självnär Liam berättade det.
__________________
Senast redigerad av micro113 2020-05-06 kl. 11:16.
Citera
2020-05-06, 11:50
  #63
Medlem
Vilken löjlig dom de två vidriga djurplågarna Philip Severin och Liam Johansson fick.

Håller tummarna för att KARMA slår till och att folk i deras närhet tar kraftigt avstånd från dem. Helt jävla otroligt att skolan låter dem gå kvar när deras utbildning handlar om just djur. Finns det nån rektor attt maila?
Citera
2020-05-06, 12:00
  #64
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Hugo.Drax
Växjö TR B 5766-19 Dom
https://docdro.id/DDhHBSz
Jäääävlar sådana psykopater. Finns det några personutredningar att vaska fram? Om Liam står det i domen att "det framkommit att det kan finnas ett visst behov av vård" och jomen tjena, jag skulle nog tro det. Att han inte ens pallar att medge att ens någonting alls har hänt vittnar om mycket men framför allt att det inte var fråga om någon tillfällig knäpp. Förmodligen kom det här inte alls som en blixt från klar himmel.

Hur stor är risken att de får behålla licenserna? Kommer någon att vilja välkomna dem till sina jaktlag nu? Vilka i så fall?
Citera
2020-05-06, 12:04
  #65
Medlem
Trolltestets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Truebluee
(Philip njuter uppenbarligen av att döda djur vilket syns tydligt på hans facebook, alla hans bilder handlar om att döda olika slags djur.)

Men han är ju jägare. Du hittar liknande bilder på alla jägares facebooksidor.
Citera
2020-05-06, 12:04
  #66
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HelmerLjus
Vilken löjlig dom de två vidriga djurplågarna Philip Severin och Liam Johansson fick.

Håller tummarna för att KARMA slår till och att folk i deras närhet tar kraftigt avstånd från dem. Helt jävla otroligt att skolan låter dem gå kvar när deras utbildning handlar om just djur. Finns det nån rektor attt maila?
Det är nästan omöjligt för en skola att agera men det är värt ett försök. En fällande dom som går exakt tvärt emot skolans syfte och inriktning borde ju slå omkull hela vågskålen.

Att civilsamhället fryser ut dem finns det dock inga hinder för.
Citera
2020-05-06, 13:03
  #67
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Trolltestet
Men han är ju jägare. Du hittar liknande bilder på alla jägares facebooksidor.

Det är dock inte så vanligt att en så ung kille poserar stolt med stora döda djur. Han är ju inte gammal på många av bilderna, psykfallet Philip Severin.
Citera
2020-05-06, 13:07
  #68
Medlem
oceandrives avatar
Hur kan dom få ha vapenlicens när dom dömts för brott med fängelse i straffskalan?

Borde väll anmälas?
Citera
2020-05-06, 13:10
  #69
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av oceandrive
Hur kan dom få ha vapenlicens när dom dömts för brott med fängelse i straffskalan?

Borde väll anmälas?

Tycker vi alla här borde anmäla på så många ställen vi kan.
Citera
2020-05-06, 13:17
  #70
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Trolltestet
Men han är ju jägare. Du hittar liknande bilder på alla jägares facebooksidor.

Visst. Men nästan alla av kattplågarens philip severins bilder handlar om att döda djur. Att han dessutom flinar lik ett psyko och stoltserar över att han dödat en liten räv förstärker mina tankar om honom och att han faktiskt lider av en psykisk allvarlig störning. Lägg på att han dessutom ägnat sig åt grova djurplågeri av bland annat katter osv....

Straffet är ett skämt. Asen kom undan lättvindigt.
Citera
2020-05-06, 13:21
  #71
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av KarlSchwartz
Så det var allt? Vilket skämt. Fyfan mår illa. Dom lär ju inte sluta plåga små djur då det är något dom gjort flera gånger förr å det här lär ju inte hindra dom. NU kan jag bara hoppas att dom begår självmord alt någon som bor närmare slår ihjäl avskummen. Dom är verkligen inget annat än fega avskum å förtjänar inte å leva. Tortera små djur till döds. Nästa gång blir det ett barn på väg till dagis.

Dom är inte bättre än dom där inavlade små arabungarna som slår ihjäl fiskmåsungar med sten. Det finns ingen som helst skillnad. Riktiga smuts. Fega små patetiska Äckel. TVI

philip å liam. era äckliga störda missfosters. jag spyr på er å era misslyckade föräldrar som gjorde misstaget å producera såna vidriga små sadistkryp som er. jag önskar jag kunde leverera flera ton skit å ösa över er alla. ni förtjänar inget annat än avföring.

ta livet av er era fega pissluffare


Man kan alltid hoppas att dem båda begår självmord. Jag är ganska säker på att ingen kommer sakna dem. Skräpmänniskor som inte tillför något ändå.
Citera
2020-05-06, 13:41
  #72
Medlem
Går ju iaf uppmärksamma skolan lite extra vad vi tycker om att de får gå kvar.

https://www.ryssbygymnasiet.se/kontakta-oss/
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in